Βρήκε δίχτυα ο Μακ (vid)

Ο Ρόμπερτ Μακ συνεχίζει την καλή χρονιά του. Ο Σλοβάκος βρήκε δίχτυα και στο φιλικό (3-2) με την Ελβετία.

Ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε για 74 λεπτά και έκανε στο 55’ με πλασέ το 3-0 στο φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο ανακαινισμένο γήπεδο της Σπάρτακ Τρνάβα.

Αντίθετα, ο Ερικ Σάμπο πέρασε στο γήπεδο ως αλλαγή στο 74ο λεπτό και αγωνίστηκε ως το φινάλε της φιλικής αναμέτρησης. Το επόμενο φιλικό των Σλοβάκων είναι με αντίπαλο την Ισλανδία.

Δείτε τα γκολ του φιλικού αγώνα:

Ήττα από την Κένυα για Ροντρίγκες

Χάρη σε γκολ του Μάικλ Ολούνγκα, στο 9ο λεπτό, η Κένυα επικράτησε 1-0 του Πράσινου Ακρωτηρίου στο Ναϊρόμπι για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

Ο Γκάρι Ροντρίγκες ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα των φιλοξενούμενων και αγωνίστηκε για 73 λεπτά.