ΑΕΚ-Ατρόμητος: Φιλική... βροχή με γκολ

ΑΕΚ και Ατρόμητος αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση στα Σπάτα με το σκορ να είναι 3-3!

Ορεξη είχαν, γκολ πέτυχαν κι οι προπονητές έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

ΑΕΚ και Ατρόμητος έπαιξαν φιλικό ματς στα Σπάτα με το σκορ να είναι 3-3.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κάτι το αξιοσημείωτο και έτσι τα πρώτα 45 λεπτά έλειψαν χωρίς σκορ.

Στη συνέχεια, όμως, τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου πίεσαν και τελικά σκόραραν με τον Μπρίτο στο 48'. Ο Μπουονανότε δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 1-1 από το σημείο του πέναλτι, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση με τον Μαρσελίνιο να κάνει το 1-2 με όμορφο σουτ στο 59'.

Στο 62' ο Κούρος έκανε το 1-3, αλλά από εκεί και πέρα η Ενωση, βρήκε τη δύναμη και την ενέργεια για να ισοφαρίσει. Ο Μπαρμπόσα με ατομική ενέργεια έκανε το 2-2 στο 72' και στο 85' ο Κολοβέτσιος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας όταν ο Μπαρμπόσα είδε την εκτέλεση φάουλ του να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 77. Βασιλαντωνόπουλος, 4. Αρθο, 26. Κολοβέτσιος, 2. Σοϊλέδης 6. Κορδέρο, 8. Σιμόες, 10. Ανάκογλου, 14. Γροντής, 30. Μπουονανότε, 99. Κρισάντους

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 35. Θεοδωράκης, 5. Χριστόφ, 22. Θεολόγου, 20. Μπιτόλο 2. Κοντοές, 15. Γοδόι, 16. Μπάλλας, 18. Στόιτσεφ, 10. Ούμπιδες, 7. Μπρίτο, 14. Λε Ταλέκ