Νέα γκέλα για τον ΟΦΗ!

Για 2η συνεχόμενη αγωνιστική, ο ΟΦΗ δεν μπόρεσε να βρει τους βαθμούς της νίκης, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος στο Νέο Ηράκλειο με 0-0 κόντρα στον τοπικό ΑΟ!

Σε σχέση με την αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής, όπου έχασε εύκολα με 2-0 από τον Εθνικό στο Μοσχάτο, ο σύλλογος της Κρήτης εμφανίστηκε καλύτερος, έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε παίζοντας με 10 σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, λόγω αποβολής του Τζέκου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους! Και στην 2η αγωνιστική κόντρα στον ΑΟ Ηρακλείου φάνηκε πως μόνο περίπατος δεν θα είναι για τον ΟΦΗ η οδυνηρή περιπέτεια στην Γ΄εθνική κατηγορία! Οι φιλοξενούμενι ήταν σε όλο το ματς καλύτερη από τον αντίπαλο όμως έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν με τους Πόποβιτς, Περογαμβράκη και Γκούμα με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0.