Γαλλία – Σερβία 2-1

Τη δεύτερη σερί νίκη της σε διάστημα τεσσάρων ημερών, πανηγύρισε η Γαλλία, αφού χάρη σε δύο γκολ του Μπλεζ Ματουιντί, επικράτησε με 2-1 της Σερβίας στο Μπορντό.

Οι Μπλε, μετά την εκτός έδρας επικράτησή τους στην Πορτογαλία, πήραν μία ακόμη φιλική νίκη απέναντι στους Σέρβους, αφού βρέθηκαν να προηγούνται από το 9' κιόλας, όταν ο χαφ της Παρί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ραΐκοβιτς με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Σανιά.

Ο Ματουιντί έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής της ομάδας του Ντιντιέ Ντεσάμπ 16 λεπτά αργότερα, όταν με φοβερό σουτ από 25 μέτρα νίκησε ξανά τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων για το 2-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έκτο συνολικά με τη φανέλα των «τρικολόρ».

Οι Σέρβοι μείωσαν με τον Μίτροβιτς στο 39', ύστερα από λάθος του Ζιρού και ολιγωρίας της άμυνας, αλλά οι Γάλλοι μπόρεσαν να διαχειριστούν το προβάδισμά τους στην επανάληψη, φτάνοντας κοντά και σε ένα τρίτο γκολ στο 50', όταν ο Γκριεζμάν σημάδεψε το δοκάρι.