Εσπανιόλ - Ράγιο Βαγιεκάνο 1-1

Eσπανιόλ και Ράγιο Βαγιεκάνο αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) με τον Μορένο να ισοφαρίζει στο 80' το γκολ του Ινσούα.

Τόσο η Εσπανιόλ όσο κι η Βαγιεκάνο δεν... καιγόντουσαν για βαθμούς πριν τη σημερινή τους αναμέτρηση.

Οι μεν σημερινοί γηπεδούχοι ήταν στους 45 βαθμούς, ενώ οι αντίπαλοί τους 42.

Μετά το μεταξύ τους ισόπαλο 1-1 για την 35η αγωνιστική της Primera Division, οι Καταλανοί ξεπέρασαν την Θέλτα, την οποία και αντιμετωπίζουν την τελευταία αγωνιστική.

Από την άλλη, η Ράγιο Bαγιεκάνο έπιασε στους 43 την Σοσιεδάδ.

Το σκορ άνοιξε ο Ινσούα για τους φιλοξενούμενους στο 29 από την πάσα του Μπουένο και μ' αυτό το γκολ οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Για τους γηπεδούχους, ισοφάρισε ο Μορένο αξιοποιώντας την ασίστ του Αρμπίγια στο 80'.

Πάντως, η Ράγιο δεν ολοκλήρωσε το ματς με 11 παίκτες μιας και ο Κάνιας αποβλήθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εσπανιόλ: Κασίγια, Αρμπίγια, Γκονζάλεθ, Μορένο, Ντουάρτε, Κάνιας, Σάντσεθ. Βάσκεθ, Γκαρθία, Σεβίγια (65' Πάκο Μοντάνιες), Καϊσέδο (49' Στουάνι)

Ράγιο Βαγεκάνο: Τόνιο, Τίτο, Ζε Κάστρο, Μορσίγιο, Ινσούα, Ζόναμπεντ (72' Ραούλ Μπαένα), Τρασόρας, Λίκα (84' Αλεξ Μορένο), Μπουένο, Εμπάρμπα, Μανούτσο Γκονσάλβες (61' Φεντόρ)