Μπουλόν - Σεντ Ετιέν 1-1 (3-4 πέν.)

Η Σεντ Ετιέν έγινε η πρώτη ομάδα που σφράγισε το εισιτήριό της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας (1-1), χρειάστηκε όμως τη διαδικασία των πέναλτι (3-4) για να περάσει τη Μπουλόν της τρίτης κατηγορίας.

Το «Σταντ ντε λα Λιμπερασιόν» ήταν κατάμεστο από νωρίς, με τους κατοίκους της Βουλώνης να ελπίζουν στο όνειρο της πρόκρισης επί της Σεντ Ετιέν. Οι γηπεδούχοι ερχόμενοι από την τρίτη κατηγορία, άγγιξαν το θαύμα, όταν βρέθηκαν να προηγούνται στο 80' με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σουμπερβί, όμως το όνειρο κράτησε μόλις για πέντε λεπτά. Στο 85' ο Κορνιέ πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Βιβιανί, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να ξεκαθαρίσουν την πρόκριση στον έξτρα χρόνο και το παιχνίδι οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι. Ο Βιβιανί απέκρουσε το δεύτερο πέναλτι των φιλοξενούμενων, αλλά τα χαμένα πέναλτι από Ντιά (άουτ) και Μερσιέ (απέκρουσε ο Ρουφιέ), έδωσαν το εισιτήριο στη Σεντ Ετιέν.