Πέρασε από τις Σέρρες ο Άρης

Μέσα σε 11 λεπτά, ο Άρης καθάρισε την υπόθεση πρόκριση στις Σέρρες, επικρατώντας με 2-1 του Πανσερραϊκού για το Κύπελλο της Γ' Εθνικής.

Οι «κίτρινοι» πήραν προβάδισμα μόλις στο 9' με τον Χιντασέλι να εκμεταλλεύεται το λάθος του Κασμερίδη και να πλασάρει τον Παλιούρα. Στο 20' ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Πάουλο Κάμπος, με τον Ρένια να βρίσκει δίχτυα για πρώτη φορά με τη φανέλα του Άρη.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχασαν ευκαιρίες για να μειώσουν, με σημαντικότερη αυτή του 38', όταν το σουτ του Ρούτση σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαϊμάκη. Το γκολ για τα «λιοντάρια» ήρθε στο 58', με τον Κούτλα να επωφελείται από την άστοχη έξοδο του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

Η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ, με τον Πανσερραϊκό να διαμαρτύρεται για δύο φάσεις. Στο 53' ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Λιόλιου και στις καθυστερήσεις, ζήτησαν να μετρήσει το γκολ στην προσπάθεια του Κούτλα, με τους αμυντικούς του Άρη να διώχνουν πάνω στην τελική γραμμή.