Εστορίλ - Ντιναμό Μόσχας 1-2 (vid)

Η Ντιναμό έκανε το 3 στα 3 στην Πορτογαλία, επικράτησε 2-1 της Εστορίλ και ουσιαστικά σφράγισε την πρόκρισή της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η Ντιναμό Μόσχας χωρίς να πείσει με την εικόνα της, κατάφερε να κρατήσει το απόλυτο νικών και με το τρία στα τρία ουσιαστικά τσέκαρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Μπορεί οι Πορτογάλοι να ήταν πιο επικίνδυνοι, να έχασαν ευκαιρίες με τον Κλέμπερ και τον Τόζε, ωστόσο οι Ρώσοι ήταν ουσιαστικοί και με τον Κοκόριν στο 52' άνοιξαν το σκορ.

Η Εστορίλ πίεσε και στο 74΄είχε τη μεγαλύτερη φάση του ματς, ωστόσο ο Κλέμπερ αστόχησε από την άσπρη βούλα. Η Ντιναμό δεν αστόχησε στην ευκαιρία που της δόθηκε και στο 80' ο Ζιρκόφ πέτυχε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Εστορίλ ήταν να μειώσει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Ταβάρες. Η Ντιναμό έφτασε τους 9 βαθμούς και οι Πορτογάλοι έμειναν στους 3.