Αϊντχόφεν - Εξέλσιορ 3-0

Καμία αντίσταση δε προέβαλε στην Αϊντχόφεν η Εξέλσιορ, με την προσεχή αντίπαλο του Παναθηναϊκού να επικρατεί με 3-0 και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τι κι αν έπαιζε για πάνω από 30 λεπτά με παίκτη, λόγω της αποβολής του Μπρουμα στο 60'; Η Αϊντχόφεν δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην Εξέλσιορ, της οποίας και επικράτησε με 3-0, με την προσεχή αντίπαλο του Παναθηναϊκού στο Γιουρόπα Λιγκ, να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του Ολλανδικού πρωταθλήματος. Ο Μαχέρ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 35', ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Νάρσινγκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 51' ο Λοκαντία, με την αποβολή που ήρθε 9 λεπτά αργότερα, να μην επηρεάζει ιδιαίτερα την εικόνα της αναμέτρησης.