Εσπανιόλ - Μάλαγα 2-2

Γιώργος Φραδελάκης

Στο 88' ο Στουάνι έδινε για δεύτερη φορά προβάδισμα στην Εσπανιόλ απέναντι στη Μάλαγα, αλλά ο Ντούντα... της πήρε τη μπουκιά από το στόμα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 93'.

Για τέταρτη σερί χρονιά οι Ανδαλουσιάνοι φεύγουν αήττητοι από το «Cornellà-El Prat», αφού κατάφεραν να μείνουν όρθιοι και στο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Primera Division, με την Εσπανιόλ να αγνοεί ακόμα τη νίκη, μαζεύοντας το δεύτερο μόλις φετινό της βαθμό.

Μία ανάσα έφτασαν από το πρώτο φετινό τους τρίποντο οι Καταλανοί, αλλά ο Ντούντα τους το... έκλεψε στην εκπνοή του αγώνα με εξαιρετικό απευθείας χτύπημα φάουλ, σώζοντας την παρτίδα για το συγκρότημα του Χάβι Γκαρσία. Δύο φορές πήραν κεφάλι στο σκορ οι γηπεδούχοι, με τον Καϊσέντο να κάνει το 1-0 μόλις στο 16'. Η ισοφάριση ήρθε νωρίς στην επανάληψη με τον Ινάσιο Καμάτσο(53'), αλλά ο Στουάνι στο 88' έκανε το 2-1, πριν έρθει και το δεύτερο «χτύπημα» της Μάλαγα στο 93ο λεπτό της συνάντησης.