Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 1-1 (3-2 πέναλτι)

Στα πέναλτι κρίθηκε το δεύτερο ματς της ημέρας στο International Champions Cup, με την Ίντερ να επικρατεί 3-2 της Ρεάλ Μαδρίτης. 1-1 έληξε η κανονική διάρκεια.

Σε ένα αρκετά... σκληρό παιχνίδι, Ρεάλ Μαδρίτης και Ίντερ, δεν κατάφεραν η μία να ξεπεράσει το εμπόδιο της άλλης στα 90 λεπτά και χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να υπάρξει νικητής.

Στην κανονική διάρκεια, οι Ισπανοί, άνοιξαν το σκορ με τον Μπέιλ, όταν στο 10' με μια... αστραπή δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ της Ίντερ. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 68', ο Ικάρντι με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Έτσι το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Εκεί ο Καρίσο έπιασε αρχικά αυτό του Ίσκο, για να έρθει ο Φερνάντες με την σειρά του να αποκρούσει το πέναλτι του Ναγκατόμο. Ο γκολκίπερ της Ίντερ απέκρουσε ακόμα μια φορά, για να δει όμως τον συμπαίκτη του να σημαδεύει το δοκάρι, ωστόσο ο Ομάρ έστειλε την μπάλα άουτ και ο Ικάρντι που εκτέλεσε το τελευταίο πέναλτι έδωσε την νίκη στην ομάδα του.