Πήρε μπρος η Μαρσέιγ!

Μεγάλο ματς της Μαρσέιγ στη Νίκαια, έκανε την απόλυτη ανατροπή (4-2) και πήρε το τρίτο διαδοχικό της τρίποντο στο πρωτάθλημα. Δεν αγωνίστηκε ο Μήτρογλου.

Μοναδική προσφορά-έκπληξη σε περιμένει, ποντάροντας στο Φορτούνα Ντ. - Ντούισμπουργκ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Η Μαρσέιγ ανεβάζει ρυθμό και πατάει τριάδα! Οι Μασσαλοί πέτυχαν την τρίτη διαδοχική του στο πρωτάθλημα, διέλυσαν 4-2 στη Νίκαια τη Νις κι έδειξαν πως βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση. Η Νις μπήκε πολύ δυνατά και στο 16ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με δυο γκολ διαφορά. Ο Μπαλοτέλι στο 4΄ από πάσα του Μελού άνοιξε το σκορ, ενώ στο 16' ο Σερί από ασίστ του Μεντί πέτυχε το 2-0. Απίθανη αντίδραση των Μασσαλών που σε 18 λεπτά είχαν βρει τρεις φορές δίχτυα. Ο Οκάμπος σημείωσε το 2-1 στο 26΄, ενώ στο 41' ο Μελού με αυτογκόλ έφερε το ματς στα ίσα. Ο Οκάμπος έστειλε τη Μαρσέιγ στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με τέρμα στο 44'. Ο Γκουστάβο στο 47' διαμόρφωσε το 4-2. Ο Μήτρογλου ήταν στην αποστολή, αλλά δεν αγωνίστηκε.