Αννόβερο - Κολωνία 0-0

Η Κολωνία κατάφερε να αποφύγει για πρώτη φορά στη σεζόν την ήττα, μένοντας στο 0-0 με το Αννόβερο.

Η Κολωνία κάνει το χειρότερο ξεκίνημα στην ιστορία της και κατάφερε να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο Αννόβερο. Οι φιλοξενούμενοι, όπως είναι λογικό, μπήκαν με διάθεση να κρατήσουν το μηδέν και δέχθηκαν πίεση στο πρώτο μέρος, με τον Φίλκρουγκ να έχει δοκάρι για τους γηπεδούχους στο 41’, αλλά το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο.

Το θέαμα ήταν καλύτερο στην επανάληψη, με τους Τράγους να δείχνουν περισσότερη διάθεση για ρίσκο. Αμφότερες οι ομάδες έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, αλλά καμία δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος, με το Αννόβερο να διατηρεί το αήττητο και την Κολωνία να ελπίζει σε καλύτερες μέρες στη συνέχεια.