Σάλκε – Στουτγκάρδη 3-1

Η Σάλκε επιβλήθηκε δίκαια με 3-1 της Στουτγκάρδης και έκανε το δύο στα δύο στην έδρα της.

Η Σάλκε πέτυχε ακόμη μία νίκη μπροστά στο κοινό της, καθώς επιβλήθηκε με 3-1 της Στουτγκάρδης. Οι βασιλικοί μπλε ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια και ευτύχισαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 3’, όταν κέρδισαν πέναλτι με τη βοήθεια του VAR και ο Μπενταλέμπ έκανε το 1-0.

Στο 40’, όμως, δέχθηκαν από το πουθενά την ισοφάριση, με τον Ακολό να κάνει το 1-1 με ωραίο τελείωμα και έπρεπε να ξεκινήσουν πάλι από την αρχή. Ένα στημένο στο ξεκίνημα της επανάληψης έδωσε τη λύση, με τον Νάλντο να κάνει με κεφαλιά το 2-1, πριν ο Μπουργκστάλερ τελειώσει τα πάντα δευτερόλεπτα αργότερα, κάνοντας το τελικό 3-1, έχοντας περάσει στο ματς στην επανάληψη στη θέση του Μπενταλέμπ. Ευκαιρίες χάθηκαν μέχρι το τέλος και για τις δύο ομάδες, με τη Σάλκε να αξίζει τη νίκη.

ΜΑΥΡΟ ή ΚΙΤΡΙΝΟ; Δήλωσε συμμετοχή και διεκδίκησε ένα Opel Adam! Live the action (21+)!