Κρσκο - Γκόριτσα 2-1 (vids)

Δημήτρης Τομαράς

Η Γκόριτσα, αντίπαλος του Πανιωνίου, γνώρισε την ήττα μακριά από την έδρα της από την Κρσκο με σκορ 2-1, λίγες ημέρες πριν τον επαναληπτικό με την ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Eλφσμποργκ - Χάμαρμπι (21+).

Το 1-0 έκανε ο Σκμπριτς στο 50ό λεπτό και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 έξι λεπτά μετά. Η Γκόριτσα μείωσε στο σκορ σε 2-1 στο 65' με τον νεοεισελθόντα Οσούγι.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο πρωτάθλημα της Σλοβενίας με την αντίπαλο του Πανιωνίου στο Europa League να μην ξεκινάει καλά και να έχει αμυντικά θέματα. Οι ενδεκάδες:
NK Krško: Ζαλόκαρ, Στουρμ, Κράγιτσερ, Ντούσακ, Γκόρεντς, Γιάκολιτς, Μούγιαν, Γιούρινα, Μάντιτς (90' Εγιούπ), Γιοβάνοβιτς (83' Κόβασιτς) και Σκρμπιτς (80' Νάκιτς).
ND Gorica: Σόρτσαν, Σκάραμποτ, Γκρέγκοριτς, Τσουρκ, Κόλεντς, Κάβτσιτς, Χούμαρ (75' Ζίγκον), Μάρινιτς, Ναγκόντε (61' Οσούγι), Φιλίποβιτς και Εντάφε (61' Κάπιτς).