Φράιμπουργκ - Σάλκε 2-0

Η εκπληκτική Φράιμπουργκ κέρδισε και τη Σάλκε με 2-0, ανέβηκε στην πέμπτη θέση και βρίσκεται μία ανάσα από την ευρωπαϊκή έξοδο.

Η Φράιμπουργκ συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία και στο 100ό εντός έδρας ματς του Κρίστιαν Στράιχ στον πάγκο κέρδισε δίκαια με 2-0 την απογοητευτική Σάλκε και ανέβηκε στην πέμπτη θέση δύο αγωνιστικές πριν το τέλος! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό και άνοιξαν το σκορ στο 22’ με ωραίο διαγώνιο σουτ του Νίντερλεχνερ. Ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 31’ με πέναλτι!

Οι παίκτες του Στράιχ έδωσαν χώρο στη συνέχεια, όμως οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν κατάφεραν να τον εκμεταλλευτούν και να ξαναμπούν στο ματς, αλλά μόνο και μόνο λόγω των αποκρούσεων του Φέρμαν στην επανάληψη δεν γνώρισαν την ήττα με μεγαλύτερο σκορ.

Μοναδικές Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Η Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!