Αμβούργο - Μάιντς 0-0

Το Αμβούργο κόλλησε στο 0-0 με την Μάιντς και παραμένει στη 16η θέση, που οδηγεί για ακόμη μία φορά στα μπαράζ παραμονής.

Μεγάλη μάχη για τη σωτηρία στο Αμβούργο, όπου οι Δεινόσαυροι υποδέχθηκαν την Μάιντς, με το τελικό 0-0 να τους αφήνει στη θέση που οδηγεί στα μπαράζ της παραμονής. Οι παίκτες του Γκίζντολ ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ της νίκης.

Καθημερινά ειδικά στοιχήματα στη Novibet (21+).

Οι ομάδες μπήκαν προσεκτικά στο ματς, όμως στο τέλος του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα, όμως το 0-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Οι Δεινόσαυροι είχαν την κατοχή και στην επανάληψη, ήταν πιο απειλητικοί, όμως και πάλι το γκολ δεν ερχόταν. Στη ουσία στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν για την ισοπαλία, που τους αφήνει πάνω από το Αμβούργο με καλύτερη διαφορά τερμάτων, και να την παίρνουν.