Σεντ Ετιέν - Μπορντό 2-2

Η Μπορντό κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Σεντ Ετιέν (2-2) και βρίσκεται μία ανάσα από την έξοδο στην Ευρώπη.

Η Μπορντό προηγήθηκε δύο φορές, η Σεντ Ετιέν ισοφάρισε σε ισάριθμες τις περιπτώσεις, όμως οι στεφανουά ήθελαν μόνο νίκη, προκειμένου να πλησιάσουν στην εξάδα. Έτσι, οι Γιρονδίνοι βρίσκονται μία ανάσα από την ευρωπαϊκή έξοδο. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι μέχρι το 30’, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ταχύτητα και κυριάρχησαν στο τέλος του πρώτου μέρους.

Το αποτέλεσμα ήταν ο Ουνά να ανοίξει το σκορ με πέναλτι στο 42’. Παρόλα αυτά, οι στεφανουά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 45’ με τον Μπέριτς έπειτα από υπέροχη ομαδική προσπάθεια. Η Μπορντό πήρε ξανά το προβάδισμα με το ξεκίνημα της επανάληψης με τον Λαμπόρδε στο 50’, πριν ο Παζό κάνει το 2-2 στο 64’, με την goal line technology να δίνει τη λύση. Παρά την πίεση των γηπεδούχων τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τον Παλουά να αποβάλλεται στις καθυστερήσεις και τους Γιρονδίνους να ολοκληρώνουν το ματς με 10 παίκτες.