Λιλ - Νις 1-2

Η Νις επιβλήθηκε δύσκολα με 2-1 της Λιλ, κάνοντας την ανατροπή με δύο γκολ του Μπαλοτέλι, για να μείνει στη μάχη του τίτλου.

Η έξοδος για τη Νις ήταν δύσκολη και αυτό αποδείχθηκε από νωρίς, όταν ο Αμαντού έκανε το 1-0 για την Λιλ στο 14’. Η απάντηση των νισουά, όμως, ήταν άμεση, με τον Μπαλοτέλι να κάνει το 1-1 στο 17’. Το ματς ήταν ανοιχτό, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πρωτοβουλία μέχρι το ημίχρονο και να παίρνουν το προβάδισμα στο 44’, όταν ο Μπαλοτέλι από κοντά έκανε το 1-2 (υπάρχει υποψία οφσάιντ).

Live Στοίχημα σε NBA & Bundesliga με Live Stream στη Novibet (21+).

Λίγα άλλαξαν στην επανάληψη, με τους λιλουά να προσπαθούν για την ισοφάριση, όμως τους παίκτες του Φαβρ να κρατάνε τη νίκη μέχρι το τέλος και να πλησιάζουν την πρωτοπόρο Μονακό, που έχει δύο ματς λιγότερα, στο -1.