Παρί Σεν Ζερμέν - Λυών 2-1

Η Λυών προηγήθηκε νωρίς, όμως η Παρί έκανε την ανατροπή, επιβλήθηκε με 2-1 και παραμένει στο -3 από την Μονακό.

Μεγάλο στο ματς στο Παρίσι, όπου η Παρί υποδέχθηκε την Λυών, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 2-1 με ανατροπή και να μένουν στο -3 από την Μονακό. Μεγάλο πρωταγωνιστής ήταν έπειτα από καιρό ο Χαβιέρ Παστόρε, που έδωσε δύο ασίστ και έκανε αρκετές εντυπωσιακές ενέργειες.

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 6’ ο Λακαζέτ από κοντά ύστερα από κεφαλιά του Ράφαελ έκανε το 0-1! Τα πράγματα θα μπορούσαν να είχαν γίνει ακόμη χειρότερα για τους Παριζιάνους, καθώς οι λιονέ μπήκαν πολύ δυνατά και στιγμές αργότερα είχαν δοκάρι με τον Ντιακαμπί! Οι παίκτες του Έμερι χρειάστηκαν τον χρόνο τους για να ισορροπήσουν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 34’, όταν έπειτα από ασίστ του Παστόρε ο Ραμπιό έκανε το 1-1. Η ανατροπή της Παρί, μάλιστα, ήρθε πριν το ημίχρονο, με τον Παστόρε να μοιράζει ακόμη μία ασίστ και τον Ντράξλερ με πλασέ στην κίνηση να κάνει το 2-1! Ο ρυθμός έπεσε στην επανάληψη, οι Παριζιάνοι είχαν τον έλεγχο, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Πλατανιάς - Ηρακλής.