Καέν - Μονακό 0-3

Ο Κιλιάν Μπαπέ σκόραρε δύο φορές και οδήγησε την εκπληκτική Μονακό στη νίκη με 3-0 επί της Καέν.

Η Μονακό δεν έμεινε στον θρίαμβο επί της Σίτι και κρατάει τη διαφορά στην κορυφή της Ligue 1. Η ομάδα του Ζαρντίμ έκανε ακόμη μία εντυπωσιακή εμφάνιση και με τον εκπληκτικό Μπαπέ να σκοράρει δύο φορές έφτασε στη νίκη με 3-0 επί της Καέν.

Παίξε νόμιμα στην Vistabet με επιστροφή στοιχήματος στο Παρί - Λυών, αν ο Καβάνι ανοίξει το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό και πήραν το προβάδισμα μόλις στο 13’ με υπέροχη κίνηση του Μπαπέ! Οι Μονεγάσκοι δεν σταμάτησαν εκεί, πίεσαν, έχασαν ευκαιρίες, ενώ απειλήθηκαν σε ελάχιστες περιπτώσεις, με τους καενέ να μην μπορούν να τους κοντράρουν στα ίσα. Τα πάντα τελείωσαν στην επανάληψη, όταν ο Φαμπίνιο έκανε το 0-2 με πέναλτι στο 49’, με τον Μπαπέ να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ για το 0-3 με κεφαλιά έπειτα από υπέροχη ασίστ του Μουτίνιο στο 83’.