Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Αμβούργο 0-0

Το Αμβούργο έφυγε με τον βαθμό από μία έδρα που το δυσκόλευε πολύ (0-0 με Άιντραχτ) και συνεχίζει τη μάχη για την παραμονή.

Η Άιντραχτ δεν βρίσκεται και στην καλύτερη κατάσταση, όμως ο βαθμός για το Αμβούργο σε μία έδρα που παραμένει χωρίς νίκη για 10 ματς, κρίνεται επιτυχία. Οι παίκτες του Γκίζντολ έκαναν τη γνωστή τους εμφάνιση, ποντάροντας πολλά στη δύναμη, όμως αυτή τη φορά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ. Το πρώτο μέρος ήταν απογοητευτικό. Μία καλή στιγμή με τον Χόλτμπι (11’), μία με τον Χργκότα (29’) και αυτό ήταν, με το 0-0 να μένει φυσιολογικά μέχρι το ημίχρονο.

Μίλαν - Τζένοα με επιστροφή, αν ο Μπάκα σκοράρει το πρώτο γκολ.

Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα, όμως και πάλι καμία ομάδα δεν μπορούσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο ρυθμός άνοιξε μετά το 70’, όμως παρά τις ευκαιρίες των Έκτορ (72’) και Μπλουμ (92’) τίποτα δεν άλλαξε, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος.