Μαρσέιγ - Ρεν 2-0

Η Μαρσέιγ κέρδισε πολύ εύκολα με 2-0 την Ρεν και συνεχίζει να ελπίζει για ευρωπαϊκή έξοδο.

Εκτός έδρας δυσκολεύεται, όμως στο «Βελοντρόμ» η Μαρσέιγ τα πηγαίνει πολύ καλά. Οι Μασσαλοί υποδέχθηκαν την Ρεν, κυριάρχησαν από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, αγχώθηκαν μετά τις πολλές χαμένες ευκαιρίες, όμως επιβλήθηκαν δίκαια με 2-0, για να συνεχίσουν να έχουν ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο.

Το ματς ξεκίνησε με τους παίκτες του Γκαρσία να κάνουν τη μία επίθεση μετά την άλλη. Ο Εβρά έχασε την πρώτη ευκαιρία, ο Παγιέ είχε δοκάρι με υπέροχη λόμπα, απείλησε ξανά με μακρινό σουτ, όμως παρά τις ευκαιρίες της Μαρσέιγ, το 0-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη, όμως, οι Φωκαείς αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι, με τον Ενζί να κάνει το 1-0 στο 59’ με σουτ στην κίνηση από δύσκολη γωνία, ενώ τα πάντα τελείωσαν με γκολάρα του Τοβάν στο 64’ για το τελικό 2-0.