Έκανε το 4-3, 4-7 με τέσσερα δικά του γκολ σε 8 λεπτά!

Ο Λευτέρης Μάκρας πέτυχε κάτι απίθανο, καθώς από το 84' έως το 92' σημείωσε τέσσερα γκολ και έδωσε στον ΑΟ Ιλίου τη νίκη με 4-7 και ενώ μέχρι το 84' έχανε 4-3!

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι για την Β' ΕΠΣΑ, ο Άφοβος αν και κρατούσε τη νίκη μέχρι το 83', κατάφερε να ηττηθεί με 4-7 από τον ΑΟ Ιλίου, χάρη σε τέσσερα τέρματα του Μάκρα!

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν στο 9' με γκολ του Μπαντέ, στο 17' ήρθε η ισοφάριση από τον Πυργή, πριν ο Ηλιόπουλος στο 35' κάνει το 2-1 για τον Άφοβο. Τελικά το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 2-2 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανταλή στο 45'.

Στο 51' ο ΑΟ Ιλίου πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τέρμα του Δαμασκηνού, με τον Ξούρα να κάνει το 3-3 στο 54' και τον Μαξακούλη στο 75' να διαμορφώνει το 4-3 για τους γηπεδούχους. Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Λευτέρης Μάκρας.

Ο άσος του ΑΟ Ιλίου, στο 84' ισοφάρισε, στο 88' από την άσπρη βούλα έκανε το 4-5, στο 90' το 4-6 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το τελικό 4-7 για να γίνει ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης!

ΑΦΟΒΟΣ: Πετρόπουλος, Βενιέρης, Μιζίρι, Ξούρας, Τζωρτζάτος, Πυλαρινός (46' Μπίλιος), Μαξακούλης, Ηλιόπουλος, Σαλίτα, Μήτσος, Πυργής.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ: Γεροντάκης, Σπυροπάλη, Λίτσας (70' Ξενάκης), Ανταλής, Πλάκας, Τσαμποδήμος, Μπαντές, Αγγελόπουλος (55' Τόλιας), Σταματάκης, Μάκρας, Δαμασκηνός.