Άουγκσμπουργκ - Βέρντερ Βρέμης 3-2

Ο Ραούλ Μπομπαντίγια «χτύπησε» στις καθυστερήσεις και χάρισε μεγάλη νίκη με 3-2 στην Άουγκσμπουργκ επί της Βέρντερ.

Σημαντικό ματς στη μάχη της παραμονής ανάμεσα σε Άουγκσμπουργκ και Βέρντερ, με τους Βαυαρούς να κάνουν την ανατροπή και να φτάνουν στη μεγάλη νίκη με 3-2 χάρη στο πρώτο γκολ στη σεζόν του Μπομπαντίγια στην τελευταία φάση!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, όμως εκείνοι που έφτασαν στο γκολ ήταν οι φιλοξενούμενοι. Στο 26’ ο Γιουνούζοβιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντιλέινι πήρε την κεφαλιά και μετά την παρέμβαση του Μπάουερ ο Γκεμπρε Σελασιέ έκανε το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων, όμως, ήταν άμεση με τον Σμιντ να κάνει το 1-1 στο 28’. Το ματς ήταν ανοιχτό και στο 65’ η Βέρντερ κέρδισε πέναλτι, με τον Κρούζε να κάνει το 1-2. Οι πράσινοι, όμως, δεν έμελλε να φτάσουν στη νίκη, καθώς ο Κου έκανε το 2-2 στο 79’ μετά τη σέντρα του Βερχέγκ, ενώ στο 4’ των καθυστερήσεων ο Μπομπαντίγια νίκησε τον Σανέ στη μονομαχία και έκανε το το τελικό 3-2!