Δε «Χ»άρηκε κανείς!

Τορίνο και Αταλάντα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να βρεθούν πιο κοντά στους ευρωπαϊκούς τους στόχους.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στο Τορίνο, με την ομάδα του Μιχαϊλοβιτς να είναι εξαιρετικό στο α' μέρος, αλλά... εκτός ρυθμού μετά το ημίωρο. Η Αταλάντα κατάφερε να ισοφαρίσει, θα μπορούσε το τρίποντο, αλλά ήταν άτυχη. Η Τορίνο έμεινε μακριά από την πεντάδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να πατήσουν τετράδα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 16ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Σέντρα από τον Μπαρέγκα και ο Ιάγο με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα η Τορίνο είχε ακόμα μια καλή φάση, αλλά το σουτ του Λιάγιτς δε βρήκε στόχο. Η Αταλάντα απάντησε στο 31΄, αφού ο Μπαρέκα έκανε τραγικό λάθος κι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του. Στο 35' ο Χαρτ νίκησε τον Κούρτιτς, όπως έκανε και λίγο αργότερα στη σουτάρα του Γκόμες. Στο 66' η Αταλάντα έφερε το ματς στα ίσα, όταν από πάσα του Κούρτιτς, ο Πετάνια με εξαιρετικό τελείωμα διαμόρφωσε το 1-1. Στην επόμενη φάση ο Κούρτιτς έχασε μοναδική ευκαιρία να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ, ενώ δεν τα κατάφερε ούτε στο 73'. Πετάνια και Κόντι είχαν τις στιγμές τους, αλλά όχι την ουσία...

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Παρί Σ.Ζ. - Μονακό.