Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-1

Η Σεντ Ετιέν επιβλήθηκε με 2-1 με ανατροπή της Ανζέ και συνεχίζει να βρίσκεται σε ευρωπαϊκή πορεία.

Δύσκολη νίκη για την Σεντ Ετιέν, που βρήκε τις δυνάμεις για την ανατροπή στην επανάληψη και επιβλήθηκε με 2-1 της Ανζέ, για να μείνει στα ψηλά και να συνεχίσει να κάνει όνειρα Ευρώπης. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με την πρώτη τους ευκαιρία, όταν στο 17’ ο Πάβλοβιτς έκανε το 0-1, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, οι στεφανουά κατάφεραν να ισοφαρίσουν, όταν έπειτα από προσπάθεια του Χαμουμά, ο Μπαμπά σκόραρε σε λάθος εστία για το 2-1. Το ματς ήταν ανοιχτό μέχρι το τέλος, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ανατροπή στο 74’ με τον Περέν να σκοράρει με δόση τύχης έπειτα από κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να σκοράρουν, είχαν κάποιες καλές στιγμές, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.