Με το δεξί η Σενεγάλη (vid)

H Tυνησία έχασε τις ευκαιρίες, η Σενεγάλη είχε την ουσία και μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση επικρατώντας 2-0. Γκολ από την άσπρη βούλα ο Μανέ.

Δυο γκολ στο α' μέρος έδωσαν στη Σενεγάλη τη νίκη (2-0) κόντρα στην Τυνησία. Ωστόσο, το σκηνικό θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό, αν οι Τυνήσιοι ήταν πιο ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια. Μόλις στο 10ο λεπτό ο Αμπντενούρ ανέτρεψε τον Κουγιατέ και ο Μανέ από την άσπρη βούλα πέτυχε το 1-0. Οι Τυνήσιοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά τόσο ο Ακαϊτσί όσο και ο Μσακνί δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στο 30' ο Κάρα με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του, με την άμυνα να φέρει μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Στην επανάληψη, η Τυνησία είχε τον έλεγχο, αλλά τόσο ο Λαμάρ όσο και ο Σλίτι δεν μπόρεσαν να κάνουν τη διαφορά.