Ρεν - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1

Ο Ντράξλερ σκόραρε στο ντεμπούτο του στην Ligue 1 και οδήγησε την Παρί στη νίκη επί της Ρεν (1-0).

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα στο 2017 η Παρί, που πέρασε με νίκη από την έδρα της Ρεν με το πρώτο γκολ του Ντράξλερ στην Ligue 1. Οι Παριζιάνοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, μπήκαν πολύ δυνατά και έχασαν την πρώτη κλασική ευκαιρία πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Καβάνι. Ο Ντράξλερ έχασε την επόμενη στο 8’ και τελικά το γκολ ήρθε πριν το ημίχρονο. Ο Γερμανός στο 39’ με υπέροχο πλασέ νίκησε τον Κοστίλ και έκανε το 0-1.

Οι ρενέ άργησαν να ξυπνήσουν, βελτιώθηκαν στην επανάληψη, όμως και πάλι αυτό δεν έφτανε. Έπρεπε να φτάσουμε στο 69’ για να δούμε την πρώτη καλή στιγμή με τον Σαΐντ, με τους γηπεδούχους να μένουν χωρίς κλασική ευκαιρία μέχρι το τέλος και τίποτα να μην αλλάζει.