Θέλτα - Βαλένθια 2-1

Η Θέλτα κέρδισε για δεύτερη φορά την Βαλένθια (2-1) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Εκεί θα δώσει το παρών και η Έιμπαρ.

Το 4-1 του πρώτου αγώνα υπέρ της Θέλτα δεν άφηνε και πολλά περιθώρια αισιοδοξία στην Βαλένθια. Οι νυχτερίδες το πάλεψαν περισσότερο αυτή τη φορά, όμως και πάλι ηττήθηκαν με 2-1 στις καθυστερήσεις, για να δουν την ομάδα του Μπερίσο να περνάει εύκολα στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Ο Ρόσι άνοιξε το σκορ για την Θέλτα στο 61’, ο Αραούζο απάντησε άμεσα στο 63’ για το 1-1, με τον Σίστο να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους στο 3’ των καθυστερήσεων.

Στο άλλο ματς η Έιμπαρ υπερασπίστηκε εύκολα το 3-0 του πρώτου αγώνα με την Οσασούνα, την οποία κράτησε στο 0-0 στην έδρα της, για να περάσει στην επόμενη φάση.