Πρώτη 4άρα σε 45λεπτo μετά το 2014

Από το 2014 είχε να βάλει 4 γκολ σε ένα ημίχρονο στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός, όπως ακριβώς συνέβη στον αγώνα της Κυριακής με Λεβαδειακό.
Η προηγούμενη φορά ήταν στις 20 Δεκεμβρίου 2014, όταν είχε νικήσει 5-0 στη Μυτιλήνη την Καλλονή. Σε εκείνο το ματς, ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί 1-0 στο πρώτο μέρος και έβαλε άλλα 4 γκολ στο δεύτερο, στο διάστημα από το 63ο ως και το 78ο λεπτό. Σήμερα τα 4 γκολ ήρθαν μέσα σε διάστημα 26 λεπτών, από το 48' που άνοιξε το σκορ ο Ιντέγε ως και το 74', όμως τα τρία γκολ ήρθαν μέσα σε διάστημα 4 λεπτών (70' - 74').
Συνολικά ο Ολυμπιακός είχε να βάλει 4 γκολ σε ένα ημίχρονο από τον περασμένο Ιανουάριο (13/01/2016). Τότε για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας, είχε νικήσει 6-0 τον ΑΟ Χανίων. Σκοράροντας τέσσερα τέρματα στο πρώτο μέρος, από το 4' ως και το 44'.