Στην παράταση η Τζένοα

Η Τζένοα προηγήθηκε 2-0 της Περούτζια, όμως χρειάστηκε την παράταση για να περάσει στους «32» του Coppa Italia (4-3). Δύο γκολ ο Πάντεφ, επόμενος αντίπαλος η Λάτσιο.

Η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς άνοιξε το σκορ με τον on-fire, Τζιοβάνι Σιμεόνε (3') και πριν βγει το ημίχρονο πήρε σαφές προβάδισμα νίκης με τον Γκόραν Πάντεφ (37'). Το 2-0 όμως δεν ήταν ικανό από μόνο του να τσεκάρει το εισιτήριο για τους Rossoblu που είδαν μέσα σε δέκα λεπτά στην επανάληψη το ματς να γυρίζει. Στο 52' ο Ρολάντο Μπιάνκι μείωσε σε 2-1 και στο 63' ο Ντρολέ έκανε το 2-2 το οποίο διατηρήθηκε για τα 90'. Στην παράταση Πάντεφ (100') και Νίνκοβιτς (116') πέτυχε άλλα δύο γκολ για την Τζένοα για να μειώσει για το τελικό 4-3 ο Ντι Νόλφο για την Περούτζια.