Πρώτος με Σωτηρίου ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά ο Σωτηρίου τον λύτρωσε στο 69' κι έδωσε τη νίκη 1-0 κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις. Μόνοι στην κορυφή οι Κύπριοι.

Αγκαλιά με την πρόκριση ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Γιούνγκ Μπόις, έφτασε τις τρεις νίκες και είναι μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας. Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τους Κύπριους, ωστόσο Εφραίμ και Σωτηρίου δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 30΄οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία, όταν το σουτ του Σωτηρίου βρήκε το δοκάρι. Χαμένο τετ α τετ και για τον Εφραίμ έξι λεπτά αργότερα. Οι "γαλαζοκίτρινοι" ανέβασαν την πίεσή τους, αλλά ο Εφραίμ έχασε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία στο 63'. Στο 67' οι Ελβετοί έμειναν με δέκα παίκτες, αφού ο Μπαμπού δυο λεπτά από την είσοδό του αποβλήθηκε. Στο 69' ήρθε το γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με σκόρερ τον Σωτηρίου. Ο Εφραίμ στο 81' δεν μπόρεσε να κλειδώσει τη νίκη και στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να το πληρώσει η ομάδα του. Ωστόσο, στο 94' η κεφαλιά του Φρέι πέρασε μόλις άουτ.