Χιχόν - Σεβίλλη 1-1

Το νικηφόρο σερί της Σεβίλλης σταμάτησε στα τέσσερα ματς, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Χιχόν.

Η Σεβίλλη δεν κατάφερε να κάνει το 5 στα 5, παρότι προηγήθηκε πολύ νωρίς και είχε τον έλεγχο. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 4’ ο Βιέτο μετά από ασίστ του Μπεν Γιεντέρ έκανε το 0-1.

Οι παίκτες του Σαμπάολι έδειχναν να έχουν τα πάντα υπό έλεγχο, όμως με την πρώτη τους φάση οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουμε με τον Μόι Γκόμεθ στο 20’. Κάπου εκεί το ματς έγινε... τρελό. Η μπάλα για ένα διάστημα πήγαινε πάνω-κάτω, ευκαιρίες χάθηκαν εκατέρωθεν, όμως το 1-1 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη, έχασαν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ της νίκης.