Εθνική Κύπρου: Φιλική νίκη της Κ16 επί του Μαυροβουνίου

k16
Φιλική νίκη επί του Μαυροβουνίου πέτυχε η Εθνική μας Κ16 στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας

Σύμφωνα με την Ομοσπονδία:

Διεθνής φιλική νίκη με ανατροπή για την Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-16.

Σε σημερινό φιλικό παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας νίκησε με 2-1 το Μαυροβούνιο.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με τον Ηλία Γεωργίου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ανδρέας Μαυρουδής πέτυχε το 2-1.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Μιχάλης Μάρκου χρησιμοποίησε τους Λεωνίδου, Χριστοφή (Χ. Μιχαήλ), Κίττου (Στ. Κωνσταντινίδης), Χρ. Κωνσταντινίδης (Στ. Παναγιώτου), Στυλιανού (Θωμά), Μαυρουδής (Πέτρου), Γ. Μιχαήλ (Προκοπίου), Κίτσιος (Παναγιώτου), Ορφανίδης, Αβραάμ (Κοντόπουλος), Ηλίας Γεωργίου (Σάββα).

Κύπρος και Μαυροβούνιο θα συναντηθούν σε νέο φιλικό αγώνα την Πέμπτη 18 Απριλίου και ώρα 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας.