Εθνική Ελπίδων Κύπρου: Ισοφαρίστηκε στο 90+10', 2-2 με Αυστρία

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΚΥΠΡΟΥ
Με γκολ του Ρίγκλερ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Εθνική Ελπίδων της Αυστρίας ισοφάρισε σε 2-2 την Κύπρο, στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Euro U21.

Παρά το γεγονός πως κρατούσε τη νίκη στα... πόδια της, εν τέλει η Εθνική Ελπίδων της Κύπρου είδε την αντίστοιχη της Αυστρίας να ισοφαρίζει στο 90+10', στο τελικό 2-2, σε παιχνίδι των δυο χωρών για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κάτω των 21 ετών.

Το σκορ άνοιξε στο 53', ο Σάββα, με τον Αντωνίου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 65' για το 1-1. Με την συμπλήρωση 90 λεπτών ο Σατσιάς έκανε το 1-2 και όλα έδειχναν πως θα χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, όμως ο Ρίγκλερ ισοφάρισε στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων στο τελικό 2-2.

Κύπρος: Κίττος, Χριστοδούλου, Αντωνίου, Κέρκες, Νεοφύτου, Βρόντης, Οκκάς, Κοτσώνης, Σατσιάς, Σάββα, Φώτη.