Άνοδος για Ρέθυμνο, Τράχωνες και ΔΑΣΩ!

Άνοδος για Ρέθυμνο, Τράχωνες και ΔΑΣΩ!

Άνοδος για Ρέθυμνο, Τράχωνες και ΔΑΣΩ!

Την άνοδο στην Α1 πανηγύρισαν το Ρέθυμνο, οι Τραχώνες και το ΔΑΣΩ καθώς κατάφεραν να εξασφαλίσουν την άνοδό τους μία αγωνιστική πριν από το τέλος.

Η ομάδα του Ρεθύμνου επικράτησε εύκολα στην έδρα της Πετρούπολης με 3-0 σετ και έτσι πήρε την πρωτιά στον πρώτο όμιλο της Α2, κάτι που κατάφεραν στο τάι μπρέικ οι Τραχώνες εκτός έδρας κόντρα στην Φιλία, ενώ το ΔΑΣ Ωραιοκάστρου δεν δυσκολεύτηκε εντός έδρας να τελειώσει την άνοδο επικρατώντας με 3-0 του Ερμή.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος
ΓΣ Πετρούπολης - ΟΠ Ρεθύμνου 0-3 (12-25, 14-25, 23-25)
Πετρούπολη (Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Δημητροπούλου, Μόρφα Μ., Ρούσσου, Μόρφα Ε., Καφετζή (λ), Μαυροειδοπούλου, Τζιούστα, Μαναριώτη
ΟΠΕΡ (Χαχαγιόπουλος): Παρασχάκη, Σαπαρέφσκα, Ροδινού, Δραμιτινού, Φεντότοβα, Σαλούστρου, Σημαντηράκη (λ), Χατζοπούλου

Ιωνικός Ν.Φ. - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)
Ιωνικός (Ρούσης): Σύλλα, Χανδρή, Ευθυμίου, Τζήμα, Οικονομίδου, Καρακατσάνη, Μεγαρίτη (λ), Γκιαούρη (λ), Μαυροπάνου, Σταθούλη, Μπαφατάκη
AΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Καραγρηγορίου, Μαυρέα, Μανωλάκη, Γενιτσαρίδη, Μαλουσάρη, Μιχαήλ, Χατζάκη Ελ. (λ), Κέσκου, Χατζάκη Ρ.

Ένωση Βύρωνα - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3
Ένωση Βύρωνα (Μπαρζούκα): Καραμπάγια, Διαμαντή, Ζουγανέλη, Γεωργοπούλου, Κούζα, Μελετιάδη, Μανιού (λ), Ποδαρά
ΖΑΟΝ (Ξαγοράρης): Ντάρδη, Χρήστου, Καλογριδάκη, Φιλιπιόνοκα, Κατερίνη, Νικούλη, Παπαδάκη (λ), Νικοπούλου, Ξηντάρα, Σπανού.

2ος όμιλος

Φιλία - Τράχωνες 2-3 (18-25, 25-19, 23-25, 25-17, 13-15)
Φιλία (Οικονόμου-Κάλλη): Χασιώτη, Σιώρη, Παπαγιάννη, Καραγιαννίδου, Νικολαϊδη, Καλαϊτζίεβα, Θύμο (λ), Πλατανιώτου, Σπυριδάκη, Σχιετάκη, Δασκαλοπούλου.
Tράχωνες (Περόπουλος): Τέζα, Σαραντοπούλου, Βογιατζή Μ., Βογιατζή Ε., Νικολαΐδου, Αθανασοπούλου, Μεθενίτη (λ), Χασιώτη(λ), Ζώτο, Ρούβαλη, Κουτροπούλου.

ΑΣΠΕ Θέτις – Απόλλων Πατρών 3-1 (25-14, 21-25, 25-20, 25-19)
Θέτις (Ιωάννου): Κυρίτση, Γκολφινοπούλου, Σημαντήρη, Ψωμά, Δράκου, Κόρνια, Κερασιώτου (λ), Πασπαράκη, Μέρα, Μέξη.
Απόλλων Πατρών (Λεγάτου): Γιαννακοπούλου, Κυρούση, Μπακλέση, Μποτσάκη, Γκουβίτσου, Σπηλιωτοπούλου, Θεοδωροπούλου (λ), Κόλλια.

Πανναξιακός - Ίωνες 3-0 (25-19, 25-17, 25-13)
Πανναξιακός (Τουρσούγκας-Δερμάτης): Γιακούμπ, Μαύρου, Τοτσίδου, Φάρκωνα, Μπορίσοβα, Λαγουδάκη, Μάρκου (λ), Σκούνα, Σεργή, Φραγκίσκου, Απειρανθίτου, Σκούνα.
Ίωνες (Κυριαζής): Σκορδίλη, Παπουτσάκη, Στράγκα, Κατσαντώνη, Χαραλάμπους, Φωτεινού, Δαρλάση (λ), Ντονά, Μπουγά, Γιαννοπούλου.

3ος Όμιλος

Επίκουρος - ΕΟ Σταυρούπολης 0-3 (08-25, 11-25, 15-25)
Επίκουρος (Τρύψια): Μποσταντζόγλου, Μπουκουβάλα, Πανταζή, Καντούρη, Γεροβασιλείου, Βουγιουκλίδου, Κανταρτζή (λ), Κομνηνού, Πλούμη, Διαμιανίδου, Πολυχρονίδου, Μουμούρη.
ΕΟΣ (Σολκίδης): Δημητριάδου, Μιτσάνη, Μπούκα, Παπαδοπούλου, Ελευθεριάδου, Άγγου, Ιωαννίδου (λ), Αλτίνη.

ΓΣ Δράμας - ΓΑΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-1 (25-22, 26-24, 11-25, 25-16)
ΓΣ Δράμας (Ηλιόπουλος): Λαμπροπούλου, Μαυροπούλου, Ομηρίδου, Κώτση, Μπογατίνη, Καγκαδάκη, Κωνσταντινίδου (λ), Καμπάταγη, Βογιατζή.
Μ. Αλέξανδρος (Τσούρος): Χίντα, Μηνασίδου, Βουλγαρίδου, Κωφίδου Δημ.. Κωφίδου Δαν., Βαλσάμη, Παπαδοπούλου (λ), Τσαβδάρη, Βούτου. 

Νέα Γενιά – Άρης 1-3 (25-21, 21-25, 27-29, 12-25)
Νέα Γενιά (Γαϊδατζής): Τσομίδου, Δημήκα, Μιχαλιού, Μπουρσανίδου, Μπουρνή, Πολυνοπούλου, Καψαμπέλη (λ), Ζαμπούρλη, Γιουμούκη.
Άρης (Δεληγιάννη): Ωρολογοπούλου, Αποστολίδου, Λαϊνάκη, Αναγνωστοπούλου, Συμεωνίδου, Καλανταρίδου, Παπαδοπούλου (λ), Κόλλια, Σακαράκη. 

Ένωση Ελασσόνας - ΦΕ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Ζουργκάνο, Πλιάκα, Κατσαρέ, Μπούσια, Δίρβα, Γκέτσιου, Ζιάκου (λ), Παναγιώτου, Παπαϊωάννου
ΦΕΙ (Καλογήρου): Τάση Αν., Κολοβού, Αναστασίου, Τάση Μ., Γκουντούβά, Χαμπηλομάτη, Λακκιώτη, Χριστοδούλου

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΣΦΒ Ερμής 3-0 (25-17, 25-17, 25-12)
ΔΑΣΩ (Σκουληκάρης): Κοκκινίδου, Μουντάκη, Χαλιαμπάλια, Λιάλια, Κοτέογλου, Μεταξά, Εζηνέλη (λ), Ποτοκουρίδου
Ερμής (Αβερκιάδης): Tυχαλά, Καρατισίδου, Παντελίδου, Μοσχούρη, Σωτήρογλου, Πετροπούλου, Χατζηελευθεριάδου (λ), Μάρκου 

Best of internet