Εσκίσεχιρ - Τόφας 98-99 (pics)

Η Τόφας προκρίθηκε στα ημιτελικά των τουρκικών playoffs, επικρατώντας της Εσκίσεχιρ με 98-99 στην παράταση και κάνοντας το 2-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν την τρίτη περίοδο στο +10 (68-58, 30') ωστόσο η Τόφας έκανε επιμέρους σκορ 27-17 στο τέταρτο δεκάλεπτο, έστειλε το ματς στην παράταση κι εκεί διπλασίασε τις νίκες της στην προημιτελική σειρά με κορυφαίους τους Μεχία (26π.), Χένρι (11π., 9ριμπ., 8ασ.) και Μόργκαν (19π.).

Πλέον η Τόφας περιμένει τον νικητή του Αναντολού Εφές - Νταρουσάφακα στα ημιτελικά.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 47-44, 68-58, 85-85 κ.α., 98-99 στην παράταση.

ΤΟΦΑΣ - ΕΣΚΙΣΕΧΙΡ 2-0