Ανδόρα και Γιάνκοβιτς έκαναν... σεφτέ στις νίκες

H Aνδόρα κατάφερε να πάρε την πρώτη νίκη της στην Liga Endesa, αφού επικράτησε της Γκραν Κανάρια με 78-76.

Το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα στο ισπανικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ανδόρα, καθώς νίκησε την Γκραν Κανάρια με 78-76.

Οι μεγαλύτερες διοργανώσεις στη Vistabet. Παίξε νόμιμα με προσφορά ημέρας* στο Ξάνθη – ΑΕΚ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Η ομάδα του Βλαδίμηρου Γιάνκοβιτς ( 3 πόντοι και 3 ριμπάουντ) κατάφερε να παίξει καλύτερα από την αντίπαλο της στο ημίχρονο, με την δεύτερη περίοδο να λήγει με το σκορ στο 41-33.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν επικίνδυνα στο τέλος του τελευταίου δεκαλέπτου, όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν την ψυχραιμία τους και πήραν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Μπλάζιτς είχε 19 πόντους, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Όλιβερ με 16.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 41-33, 61-50, 78-76

Αποτελέσματα - 4η αγωνιστική: Μάλαγα - Ρεάλ Μπέτις 99-71, Μπρούγος - Εστουδιάντες 72-87, Μπιλμπάο - Σαραγόσα 77-72, Φουενλαμπράδα - Μπασκόνια 80-75, Ανδόρα - Γκραν Κανάρια 78-76, Χιπούθκοα - Μούρθια 67-69, Χοβεντούτ - Τενερίφη 73-76, Βαλένθια - Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα - Ομπραδόιρο.

Η κατάταξη: Φουενλαμπράδα 4-0, Ρεάλ Μαδρίτης 3-0, Μπαρτσελόνα 3-0, Βαλένθια 3-0, Γκραν Κανάρια 3-1, Μάλαγα 3-1, Ομπραντόιρο 2-1, Τενερίφη 2-2, Γκιπουθκόα 2-2,Μούρθια 2-2, Μπιλμπάο 2-2, Εστουδιάντες 1-2, Μπασκόνια 1-3, Ανδόρα 1-3, Σαραγόσα 0-3, Χοβεντούτ 0-4, Ρεάλ Μπέτις 0-4, Μπούργος 0-4.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΣΠΑΝΙΑ Τελευταία Νέα