Κλίπερς - Σπερς 116-111

Σε ένα ματς που κρίθηκε το τελευταίο λεπτό, οι Κλίπερς επικράτησαν των Σπερς με 116-111 και ανέβηκαν στο 9-5 της κατάταξης.

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Οι δύο ομάδες πήγαιναν... χέρι χέρι μέχρι τα τελευταία λεπτά (107-107, 41'), όπου ο Ουίλιαμς πέτυχε τρίποντο και ο Γκαλινάρι έβαλε 4/4 βολές (114-109), για να ξεφύγουν λίγο οι Κλίπερς και στο τέλος να πάρουν την νίκη, αφού οι Σπερς ήταν άστοχοι.

Για τους νικητές, ο Ουίλιαμς είχε 23 πόντους, ο Γκαλινάρι 19, ο Χάρις 18, ο Χάρελ 14 και ο Μπέβερλι 10.

Για την ομάδα του Σαν Αντόνιο, ο ΝτεΡόζαν μέτρησε 34 πόντους, ο Γκέι 19, ο Φορμπς 17, ο Μιλς 12 και ο Όλντριτζ 10.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-28, 61-60, 91-84, 116-111.