Λέικερς - Σπερς 142-143

Κάτια Πετροπούλου

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έστειλε το ματς με τους Σπερς στην παράταση, αλλά ήταν μοιραίος στα τελευταία δευτερόλεπτα και οι Σπερς πήραν την νίκη (142-143) με καλάθι του Πάτι Μιλς.

Με το PulseBet*, νιώθεις το παλμό του Live στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Τα «σπιρούνια» είχαν πάρει ένα καλό προβάδισμα στην διάρκεια του αγώνα, αλλά η ομάδα του Λος Άντζελες επέστρεψε και με την τριποντάρα του «Βασιλιά», το παιχνίδι πήγε στην παράταση.

Εκεί, ο ΛεΜπρόν δεν στάθηκε το ίδιο τυχερός, αφού με το σκορ στο 142-141, έχασε 2 βολές από φάουλ του Ρούντι Γκέι. Ο Πάτι Μιλς στην συνέχεια έκανε το 142-143, με τον Λόνζο Μπολ που τον μάρκαρε να μην μπορεί να τον σταματήσει.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, αφού ο «King James» αστόχησε σε σουτ, στην τελευταία επίθεση των Λέικερς.

Για τους νικητές, ο Όλντριτζ είχε 37 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο ΝτεΡόζαν 32 πόντους και 14 ασίστ.

Από την άλλη, ο Κούζμα μέτρησε 37 πόντους και ο ΛεΜπρόν 32 πόντους και 14 ασίστ, επίσης.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-40, 60-75, 96-99, 128-128 (κ.α.), 142-143 (παρ.).