Σίξερς - Σέλτικς 98-101

Οι Σίξερς έχασαν στην έδρα τους από τους Σέλτικς σ' ένα τρομερό ματς στην παράταση με 101-98 και έτσι η ομάδα της Βοστώνης έχει κάνει το 3-0 στη σειρά.

Καταπληκτικό ματς και πολύ σκληροί Σέλτικς μέσα στη Φιλαδέλφεια. Ο Μπελινέλι με fedaway από τη γωνία έστειλε το ματς στην παράταση κάνοντας το 89-89. Η ομάδα του Στίβενς δεν... μάσησε ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στην παράταση και πήρε τη νίκη με 101-98 χάρη στο καλάθι του Χόρφορτ εκτός ισορροπίας κάτω από το καλάθι.

Νιού Όρλεανς Πέλικανς - Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς και το ποντάρισμά σου επιστρέφεται*, αν ο Στεφ Κάρι αναδειχτεί πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Μεγάλο ματς έκανε ο Τέιτουμ με 24 πόντους κι οι Ροζίερ, Μπράουν που συμπλήρωσαν από 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Χόρφορντ είχε 13.

Για τους γηπεδούχους, ο Εμπίντ τα έκανε όλα μόνος με 22 πόντους του και 19 ριμπάουντ αλλά δεν έφτανε.

Σίομονς και Ρέντικ είχαν από 16 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Μπελινέλι μπορεί να είχε μόλις 12 πόντους σε 36 λεπτά αλλά ήταν αυτός που έστειλε το ματς στην παράταση. Πέτυχε μάλιστα και το πρώτο καλάθι του 5λεπτου. Μέχρι εκεί όμως.

Τα δωδεκάλεπτα: 19-20,29-31,21-17,20-21,12-9