Νάγκετς - Χοκς 97-110

Με τον Ντόρσεϊ να μην σκοράρει αλλά να παίζει 11 λεπτά, οι Χοκς έκαναν την έκπληξη επικρατώντας μέσα στο Ντένβερ των Νάγκετς με 110-97.

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

Εκτός από το Μιλγουόκι και το ματς των Μπακς με τους Μάτζικ, ελληνικό ενδιαφέρον είχαμε και στο Ντένβερ, καθώς στο Νάγκετς-Χοκς αγωνίστηκε ο Ντόρσεϊ. Ο Έλληνας γκαρντ έπαιξε 11 λεπτά χωρίς να σκοράρει και πήρε 1 ριμπάουντ με τα... γεράκια να επικρατούν των γηπεδούχων με 110-97 σε μια από τις εκπλήξεις της σημερινής βραδιάς. Με τη νίκη αυτή οι Χοκς έφτασαν στο 11-30, σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που έπεσαν στο 21-20.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Στρόντερ που έφτασε τους 19 πόντους και τον ακολούθησαν οι Πρινς με 16 και Μπέιζεμορ με 14. Για τους ηττημένους ο Χάρις έφτασε τους 25, ο Μπάρτον ακολούθησε με 15 και ο Μάρει είχε 13.