Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστικής της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με ομάδες από τις μικρότερες κατηγορίες. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (1ης αγωνιστική –  Α’ Φάση) :

Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 71-53
ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας 52-76
Παγκράτι-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 89-78
Μανδραϊκός-Παπάγου 81-68
Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 72-64
Τρίτων-Πανελευσινιακός 76-71
Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος Καλλιθέας 64-60
Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 79-74
Χαλκηδόνα Προποντίς-Πευκοχώρι 52-59
Φάρσαλα-Γέφυρα 71-64
Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας 76-60
Ελευθερούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 68-45
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 60-72

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-64
Δεκάλεπτα: 13-21,33-31,49-49,72-64
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαρσαμούλης 3, Τσακίρης 17(1), Μανταλβάνος 8, Μπολάτογλου 2, Χαϊκάλης 11(2), Φουντας 12(2), Μπέλλας Γ. 3, Πανουσόπουλος 6(1),Μπέλλας Οδ. 10(3),Παπαγεωργίου, Γεροκώστας, Τσορμπατζόγλου
Γλαύκος (Μυριούνης): Σακελλαρόπουλος 14(3), Σπυράκος 2, Μοσχοβάκης 15(2), Εφέπουλος 6(2), Καρακωνσταντάκης 2, Σερέτης 17(3), Αγγελόπουλος 6, Δαβάνης 2, Μοίραλης, Κούτρας .

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 89-78
Δεκάλεπτα : 22-16, 40-36, 69-59, 89-78
Διαιτητές  : Θεοδωρόπουλος-Φραγκούλη
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 22 (3), Μαγιντόμπε 11 (3), Κούτρας 2, Κατωπόδης 6 (2), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς 8, Δερμιτζάκης 5 (1) Δόξας 2, Ροδοστόγλου 18 (2), Μπένος 13.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Καρακώστας) : Στραγανιώτης 14 (1), Κεφαλάς 2, Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 21 (3), Κόης 4 (1), Σολωμός 12, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 12, Ανδρεάτος 1.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 76-71
Δεκάλεπτα : 18-20, 40-40, 53-59, 76-71
Διαιτητές : Αποστολίδης Β.-Αναστασίου
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (2), Χανιώτης, Ψαρόπουλος 20 (1), Καλατζής 6 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 14 (1), Υμέρι, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 15, Ζησόπουλος 3 (1), Κουκουνιάς 8, Βερτούδος.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 7, Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης, Βούλγαρης 12 (1), Σταθόπουλος 7, Μπάλας 15 (3), Κεφαλάς, Δούκας 5 (1), Μαύρος 2, Ψαρόπουλος 18 (2).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 52-76
Δεκάλεπτα : 17-10, 27-30, 34-51, 52-76
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 8, Γεωργίου 4 (1), Σακελλαράκης 1, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 6, Αρσένης 5 (1), Περρωτής 7, Δανιήλ 6 (2), Κωνσταντίνου 5 (1).
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 6 (2), Καρακατσάνης 2, Λάκκας 2, Μποχωρίδης 11 (2), Ευστρατίου 15 (1), Βουγιούκας 13, Μήτσιαλος 2,, Αποστολίδης 6 (1), Τσιτσιγιάννης 2, Πέτς 4 (1), Ξύδης 13 (3).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 64-60
Δεκάλεπτα: 15-13, 29-33, 46-49, 64-60.
Διαιτητές: Ρίζος Π – Νάστος Λ.  
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασολάρι, Πελεκάνος 14 (2), Παπαντωνίου 10 (1), Χάσα, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτζουκλής 2, Σκορδάς 1, Αναγνωστόπουλος 18 (1).
Π.Ο.Κ. Έσπερος (Μάντζαρης – Γράψας): Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 3 (1), Χατζηκίδης, Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου 5 (1), Σκουλούδης 13, Παπαρλωράτος 9 (1), Βλασσόπουλος 8, Χαρούνι Κ. 6, Γραμματικός, Μπούσι, Χαρούνι Νικ. 7 (1).  

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 81-68
Δεκάλεπτα: 16-20, 32-48, 48-64, 81-68
Διαιτητές: Τσαχάκης-Τσολάκος
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 2, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 29 (5), Δέδες 8, Γκαϊτάσοφ, Δαμίγος, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 19, Χάλαρης 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 11 (2), Βασιλόπουλος 9 (3)
Παπάγου (Κατσούνης): Πίνης 10 (1), Πρισκομάτης 5, Λεκάκης 2, Χρυσός 8 (1), Ζώρζος 19 (1), Παπαπέτρου 10 (1), Κουτρούλιας 12 (1), Αγγελόπουλος 2, Πλαστήρας, Μάνδαλος, Μακρίδης .

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 71-53
Δεκάλεπτα: 19-15, 38-26, 53-30, 71-53
Διαιτητές: Πολυχρόνης- Μηλαπίδης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 10 (2), Κουφόπουλος 5 (1), Γοργόνης 13 (2), Σαλέχ 25 (3), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 10, Αρνόκουρος, Νεκτάριος 2.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Παπαρέγκας 13 (1), Αυγενικός 7(1), Γάργαλης 6 (2), Καματερός 15 (1), Ματσάγγος 3 (1), Μπουρλάκης 2, Καραμολέγκος 2 , Ματαλιωτάκης 5, Μορφής.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 52-59
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Ταρενίδης Κ. 
Δεκάλεπτα: 17-13, 31-29, 46-44, 52-59
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας 2, Μαρκίδης 5, Δανάκης , Τσακαλέρης 13(1), Παπαδόπουλος , Λαΐδης 5(1), Μυλωνίδης 14, Κουτέ , Λαζαρίδης, Δελίδης 5(1), Σικαλίδης 8. 
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης , Τζουβάρας , Ακεψιμαΐδης , Ελευθεριάδης 8, Βελισσαρίου 7(1), Σαββίδης , Κιτσούλης 15(1), Καμπουρίδης 2, Γκάτζιας 14(2), Θεοδωρίδης , Μανούσος  13.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 76-60
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 18-18,37-34,62-44,76-60
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαϊδης 6, Στεφανίδης 11(1), Αραμπατζής, Αράπης 7(2),Γαλανίδης 21(5), Νικήτας, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 4, Κιγμέτογλου 14, Μουρατίδης, Μπρόζος 13, Ζώτος
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 9(2),Μπερτσιμάς, Πάππος, Παπανικολάου, Φύκας 13, Φούντας, Αργύρης, Τεπετίδης 14(3), Ολύμπιος 4(1), Παπαργυρόπουλος 9, Ρετσινάς 11 (3)

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 
Διαιτητές
: Παπαγεωργίου-Δημάδης 
Δεκάλεπτα: 10-12, 25-26, 53-36, 68-45 
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 11 , Στυλίδης 15(2), Μπέσας 3(1) , Μποκάκτση, Ιωάννου 3(1), Απαζίδης 4, Σταμπουλής 21(2), Λαζαρίδης 3(1), Βοϊβατόπουλος 8 
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 1 , Παλιαχάνης 1 , Δήμας 9 , Μαυρίδης 6(1), Χατζημιχαηλίδης 6(2), Κλωνάρας 6 , Στόλης 8(1), Τσιμίδης 5, Βαϊντερλής, Λαζάρου, Ελευθεριάδης

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 60-72
Διαιτητές: Γερακίνης, Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 11-28, 22-40, 44-55, 60-72
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμέτζίδης, Σισμάνης, Βάλιος 5(1), Τσιακλάγκανος 8(2), Καβαργυρης 4, Κοθρας 10 (1), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 20 (1), Καντάρκος 11, Ποταμόπουλος, Πανόπουλος 3.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ 71-64
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 21-19, 44-3, 54-48, 71-64
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης 4, Αναγνωστόπουλος 13 (1), Συνετός 8 (2), Τσιόγκας 12 (3), Φιλιππόπουλος 10, Γκιουλέκας 2, Δέσπος 6, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Λούτας, Φαρμάκης
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Ψευτόγκας 2, Πουλιανίτης 4, Καταβαίνης 5 (1), Αποστολίδης 25 (2), Κουτουζίδης 15 (1), Κοτσάνος 7, Παπαδόπουλος 6 (2), Βούλτσος, Καραγιαννάκης, Ευσταθιάδης

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης:

17. (ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ) – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
18. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
19. (ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ) – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
20. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
21. ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
22. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
23. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
24. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
25. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
26. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
27. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
28. (ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ) – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017
29. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
30. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
31. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
32. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Best of internet