Τριέστε - Αρμάνι 73-77

Κωνσταντίνος Μελάγιες

Η Αρμάνι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, αλλά νίκησε τη Τριέστε με 73-77.

Η Αρμάνι απέδρασε από την Τεργέστη αφού «γύρισε» το ματς και επικράτησε με 73-77 στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού.

Η Αρμάνι προηγήθηκε νωρίς με διψήφια διαφορά πόντων και οι παίκτες της πίστεψαν πως θα είχαν ένα ήρεμο βράδυ Κυριακής.

Η Τριέστε αντέδρασε και για 19 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο προηγούνταν στο σκορ. Στο τελευταίο λεπτό Μπέρτανς (14π.) και Τζέρελς βρήκαν εύστοχα τρίποντα και χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους η οποία παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Κορυφαίος των νικητών ο Αρτούρας Γκουντάιτις με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ. Αστοχος ήταν ο Μάικ Τζέιμς με 5 πόντους έχοντας 1/6 δίποντα, 0.4 τρίποντα, αλλά βοήθησε με 6 ασίστ

Τα δεκάλεπτα: 13-23, 35-36, 56-52, 73-77

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΤΑΛΙΑ Τελευταία Νέα