ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Ολυμπιακός: Το πρόγραμμα της Euroleague

Ο Ολυμπιακός έμαθε το πρόγραμμα του στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση, για την σεζόν 2019/20 και η Euroleague Greece σας το παρουσιάζει.

Ολυμπιακός: Το πρόγραμμα της Euroleague

Ο Ολυμπιακός έμαθε, με την σειρά του, το πρόγραμμα της φετινής Euroleague με την έναρξη να γίνεται με το ματς στην Γαλλία, κόντρα στην Βιλερμπάν, που θα κάνει την πρώτη της εμφάνιση στην φετινή διοργάνωση κόντρα στους «ερυθρόλευκους». Ο πρώτος γύρος έχει αρκετά παιχνίδια εκτός έδρας, καθώς και διπλή αγωνιστική η οποία θα γίνει με δύο ματς στην Γερμανία, κάτι που αποφασίστηκε και θα το δούμε φέτος για πρώτη φορά.

Εκτός από την Φενέρμπαχτσε, που ο Ολυμπιακός την υποδέχεται την τελευταία αγωνιστική στο ΣΕΦ, πολλά από τα ντέρμπι του πρώτου γύρου είναι εκτός έδρας, με την ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ να έχει μεγάλες προκλήσεις μακρυά από το σπίτι της. Αντίστροφα, ο δεύτερος γύρος έχει αρκετά σημαντικά ματς στο ΣΕΦ και το πρόγραμμα των «ερυθρόλευκων» στο τέλος της κανονικής διάρκειας είναι εξαιρετικά απαιτητικό με συνεχόμενα ντέρμπι, ενώ η τελευταία αγωνιστική είναι κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

* Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Πότε θα γίνουν τα ντέρμπι, όλο το πρόγραμμα της Euroleague (pics)

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική
Πέμπτη (3/10, 21:45), Βιλερμπάν - Ολυμπιακός

2η αγωνιστική
Παρασκευή (11/10, 21:30), Oλυμπιακός - Βαλένθια

3η αγωνιστική
Παρασκευή (18/10, 21:30), Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

4η αγωνιστική
Παρασκευή (25/10, 22:00), Μπασκόνια - Ολυμπιακός

5η αγωνιστική + 6η αγωνιστική
Τετάρτη (30/10, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός
Παρασκευή (1/11, 21:30), Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η Αγωνιστική
Πέμπτη (7/11 21:00) Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική
Παρασκευή (15/11, 21:30) Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας

9η αγωνιστική + 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός
Πέμπτη (21/11, 21:00) Άλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός

11η αγωνιστική
Παρασκευή (29/11, 21:30) Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική
Παρασκευή (6/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική
Πέμπτη (12 Δεκεμβρίου, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός

14 αγωνιστική + 15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12, 21:00) Ολυμπιακός - Χίμκι
Παρασκευή (20/12, 20:00) Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός

16η αγωνιστική
Παρασκευή (27/12, 21:00) Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός

17η αγωνιστική
Πέμπτη (2/01, 21:00) Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ

18η αγωνιστική
Παρασκευή (10/01, 22:00) Βαλένθια - Ολυμπιακός

19η αγωνιστική + 20η αγωνιστική
Τρίτη (14/01, 21:00) Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου
Παρασκευή (17/01, 21:30), Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική
Παρασκευή (23/01, 20:00) Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός

22η αγωνιστική
Πέμπτη (30/01, 21:00) Ολυμπιακός - Μπασκόνια

23η αγωνιστική + 24η αγωνιστική
Τρίτη (4/02, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας - Ολυμπιακός
Πέμπτη (6/02, 21:00) Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική
Πέμπτη (20/02, 21:00) Ολυμπιακός - Βιλερμπάν

26η αγωνιστική
Πέμπτη (27/02, 21:05), Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

27η αγωνιστική + 28η αγωνιστική
Τρίτη (3/03, 21:00), Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (6/03, 21:30) Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

29η αγωνιστική
Πέμπτη (12/03, 21:45), Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός

30η αγωνιστική
Παρασκευή (20/03, 21:30), Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική
Τρίτη (24/03, 21:00), Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
Παρασκευή (27/03, 20:00) Χίμκι - Ολυμπιακός

33η αγωνιστική
Πέμπτη (2/03, 20:45), Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός

34η αγωνιστική
Πέμπτη (9/03, 21:00), Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα