Τίμησε τον Ζιάγκο η ΑΕΚ!

Κάτια Πετροπούλου

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος τιμήθηκε από την ΑΕΚ για την προσφορά του στους «κιτρινόμαυρους», όταν ήταν στον πάγκο τους.

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος βοήθησε την ΑΕΚ στις μικρές κατηγορίες, όταν και είχε υποβιβαστεί το 2012.

Ο Έλληνας κόουτς ήταν στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο στην Β' Εθνική, όπου και κατέκτησε την 3η θέση και την άνοδο στην Α2, κι έπειτα πανηγύρισε το πρωτάθλημα στην δεύτερη τη τάξει κατηγορία, με την «Βασίλισσα» να επιστρέφει στα «μεγάλα σαλόνια».

Κορυφαίες Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!

Η συνεργασία τους ολοκληρώθηκε το φθινόπωρο του 2014, ενώ ο Ζιάγκος υπηρέτησε την ΑΕΚ για 18 ολόκληρα χρόνια.

Έτσι, οι γηπεδούχοι σήμερα τίμησαν τον Ζιάγκο, ο οποίος επέστρεψε ως αντίπαλος με τον Πανιώνιο, δίνοντάς του μια τιμητική πλακέτα και μια ανθοδέσμη.