Ουόριορς - Τίμπεργουλβς 117-124

Φάνης Παναγιώτου

Με φοβερή ανατροπή στην τελευταία περίοδο, οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς έκανε το… μπαμ στην έδρα των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς, καθώς πήραν τη νίκη στην παράταση με 117-124!

Έμοιαζαν το απόλυτο φαβορί κι η αλήθεια είναι πως ίσως κανένας να μην περίμενε το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Κι όμως! Οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς έκαναν την έκπληξη της χρονιάς και κατάφεραν να επικρατήσουν των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς, έπειτα από ένα συγκλονιστικό ματς, το οποίο κρίθηκε στην παράταση!

Οι Πολεμιστές είχαν το προβάδισμα, ωστόσο οι Λύκοι έκαναν την ανατροπή στην τελευταία περίοδο κι εν τέλει υποχρέωσαν τους πρωταθλητές στη μόλις 2η φετινή τους ήττα στην Oracle Arena. Πλέον, οι Ουόριορς έχουν ρεκόρ 69-9 και δεν θα πρέπει να χάσουν κανένα ματς, αν θέλουν να… σπάσουν το ρεκόρ των Σικάγο Μπουλς.