ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Και... μαθηματικά στη Β' Εθνική το Μαρούσι

Το Μαρούσι δεν επέτρεψε στον Ηλυσιακό να περάσει από τον «Άγιο Θωμά» (83-78) και «κλείδωσε» και μαθηματικά την άνοδό του στη Β' Εθνική. Άνοδος και για τον Μανδραϊκό.

Και... μαθηματικά στη Β' Εθνική το Μαρούσι

 

Γ' Εθνική 

1ος Όμιλος Νότου-23η Αγωνιστική
Οίαξ Ναυπλίου-Ακράτα 51-64
Απόλλων Σμύρνης-Πόλις Καλλιθέας 56-54
ΚΑΟΚ-Χαρίλαος Τρικούπη 70-74
Κεραυνός Αιγίου-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 54-63
Νέα Ιωνία-Σπαρτιατικός 79-64
Μανδραϊκός-Γλαύκος 90-74
Ίκαρος Καλλιθέας-Πεντέλη 13/03

Η Βαθμολογία
1. Απόλλων Σμύρνης 44 
2. Μανδραϊκός 41 
3. Χαρίλαος Τρικούπης 38 
4. ΚΑΟΚ 37 
5. Πόλις Καλλιθέας 36 
6. Ακράτα 36 
7. Πεντέλη 35 
8. Κεραυνός Αιγίου 35 
9. Ίκαρος Καλλιθέας 31 
10. Γλαύκος 31 
11. Νέα Ιωνία 31 
12. ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 31 
13. Σπαρτιατικός 26 
14. Οίαξ Ναυπλίου 25 

2ος Όμιλος Νότου-23η Αγωνιστική
Τρίτων-Ιπποκράτης Κω 59-61
Ηρόδοτος-Άρης Νικαίας 82-96
Άρης Πετρούπολης-Κάδμος 77-90
Πανναξιακός-Αγία Παρασκευή 71-83παρ. (66-66 κ.α.)
Σπόρτιγκ-Έσπερος Λαμίας 77-86
Κύδων-Πρωτέας Βούλας 66-81
Μαρούσι-Ηλυσιακός 83-78

Η Βαθμολογία
1. Μαρούσι 43 
2. Πρωτέας Βούλας 41 
3. Τρίτων 39 
4. Αγία Παρασκευή 39 
5. Ιπποκράτης Κω 38 
6. Άρης Πετρούπολης 38 
7. Κάδμος 37 
8. Πανναξιακός 35 
9. Άρης Νικαίας 34 
10. Κύδων Χανίων 30
11. Ηλυσιακός 29
12. Έσπερος Λαμίας 29
13. Σπόρτιγκ 26 
14. Ηρόδοτος 23

1ος Όμιλος Βορρά
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Αγιάς  65-71
Καρδίτσα-Αρίων Πτολεμαΐδας  80-49
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Διόσκουροι Κοζάνης  91-83
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίας Ευόσμου 66-88
Εύαθλος-Μακεδονικός  59-88

Η Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 38
2. Αίας Ευόσμου 35
3. Ερμής Αγιάς 34
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33
5. Μακεδονικός 33
6. Διόσκουροι Κοζάνης 30
7. Εύαθλος Πολυκάστρου 27
8. Πρωτέας Γρεβενών 27
9. ΓΑΣ Μελίκης 26
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 24
11. ΓΣ Σιάτιστας 22
12. Αρίων Πτολεμαΐδας 21 

2ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης-Ελευθερούπολη  92-57
Χαλκηδόνα-Αρετσού  66-63
Ορφέας Ν. Σκοπού-ΑΕ Κομοτηνής  87-79
ΧΑΝΘ-ΒΑΟ  64-63
Αγ. Βαρβάρα-ΚΣ Γέφυρας  54-61
Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος 02  81-76
ΓΑΣ Κομοτηνής-Γαλάτιστα  78-75

Η Βαθμολογία
1. ΚΣ Γέφυρας 44
2. Ασπίδα Ξάνθης 43
3. ΧΑΝΘ 40
4. Ικαροι Σερρών 39
5. ΓΑΣ Κομοτηνή 37
6. Ζέφυρος 36
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 35
8. ΑΕ Κομοτηνής 34
9. Αγία Βαρβάρα 32
10. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 31
11. Αρετσού 28
12. ΓΣ Ελευθερούπολης 28
13. ΑΟ Γαλάτιστας 27
14. ΒΑΟ 26

 

Best of internet