24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Με φόρα οι πρωτοπόροι στη Β' Εθνική

Η 24η αγωνιστική δεν επεφύλασσε αλλαγές στην κατάταξη της Β' Εθνική, όπου το Ηράκλειο, ο Αμύνας κι ο Πανιώνιος στο Νότο κι ο... απόλυτος Αστακός Αιόλου στο Βορρά συνέχισαν με νέες νίκες.  

Με φόρα οι πρωτοπόροι στη Β' Εθνική

Το Ηράκλειο έφτασε στο 12-0 στο «Δύο Αοράκια», αλλά τίποτα δε μπορεί να συγκριθεί με το 22-0 του Αιόλου Αστακού, ο οποίος έφτασε και στις 20 νίκες με διψήφια διαφορά!

Β' ΕΘΝΙΚΗ

ΝΟΤΟΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίκη Αμαρουσίου-Φιλαθλητικός 64-70
Ηράκλειο-Παπάγος 66-57
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί 73-81
Πανελευσινιακός-Προμηθέας Χαλανδρίου 84-68
Έσπερος ΑΟΠΑ-Εργοτέλης 66-46
Χολαργός-Πανιώνιος 60-79
Ένωση Ιλίου-Αμύντας 70-81
Κρόνος-Ιωνικός Νικαίας 6/4 19:00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΑΠΑΓΟΣ 66-57
Τα δεκάλεπτα
: 14-9, 25-24, 47-36, 66-57
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Αγαπιάδης 5, Παπαδάκης 8, Αυγενικός 7 (1), Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 5, Κουπίδης 16 (2), Φραγκιαδάκης, Μαραγκάκης, Λιανός 17, Κυρίτσης, Πάλλης 6
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 8 (2), Τζιβελέκας 9 (3), Ρουμπέας, Σιούτης 8, Κατσαντώνης 2, Αρσένης, Δορκοφίκης 24

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 70-81
Τα δεκάλεπτα
: 23-18, 35-36, 51-60, 70-81
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Γ. 8 (2), Φουντάς 9 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 15 (1), Μπασδέκης 14 (2), Μπέλλας Οδ. 11 (2), Κόκκας 5, Σκορδάς 2, Γεωργιάδης
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 18 (1), Αγγελόπουλος 5 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 16 (4), Μέλος, Βαρδιάνος 14 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 10 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 4 (1), Βογιατζής 4, Καμπούρης 3

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 66-46
Τα δεκάλεπτα
: 15-9, 33-28, 45-40, 66-46
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 12 (2), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 5 (1), Ροκανάς 2, Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 1, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 15, Γκόβας 6 (1), Ψαρόπουλος 11 (2), Γιαλλελής 2
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 2, Μαχαιριανάκης 2, Χασάπης, Σακελλαράκης 2, Καρακωνσταντάκης 9, Βασιλειάδης 2, Μάρης, Αρναουτάκης, Πετράκης 19, Καραλής 10 (2), Σκανδαλάκης

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 64-70
Τα δεκάλεπτα
: 15-25, 30-40, 49-55, 64-70
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 1, Θωμόπουλος 5, Παβλίσεβιτς 7, Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 22 (5), Καράμπελας, Σταθόπουλος 2, Σαλτουρίδης 4, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 6, Μαύρος 4
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Κελαϊδής 15 (2), Γκαβασιάδης 13 (2), Κεφάλας 7 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Βαρνάβας 13, Αγγελόπουλος 1, Λεγκίκας 6, Πανταζής, Οκεκοουϊέν

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΚΟΡΩΠΙ 73-81
Τα δεκάλεπτα
: 18-25, 39-41, 57-62, 73-81
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος, Πασπαλάς 10, Παπαζαφειρόπουλος 5 (1), Σταμάτης 13 (3), Χριστόπουλος 5 (1), Βούζας 5 (1), Βουρλίτης 12 (2), Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος 7, Δαρμογιάννης 14 (1)
Κορωπό (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 2, Κούσουλας 19 (2), Στούκας, Υφαντής 13 (1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 13 (2), Σκλάβος 11 (1), Χρύσης 10, Σαρλής, Κάτσαρης

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 84-68
Τα δεκάλεπτα
: 16-18, 38-32, 63-51, 84-68
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 10, Ηλιάδης Β. 4, Μποχωρίδης 13 (3), Ντέντα 2, Λιάσκος, Σιδέρης 4, Δούκας 3, Μπένος 14, Μαντζιώρης 22 (2), Σπηλιόπουλος 5, Ηλιάδης Ηλ. 3 (1)
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 11 (3), Κορομηλιάς 2, Σερμπάν, Μιμάνι, Ξύδης 4, Καρούζος 13 (1), Παπαθανασόπουλος 6 (2), Ζερβός 11 (1), Τσακαλάκης 2, Σιδέρης, Μαλούκος 19

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηράκλειο 44
2. Αμύντας 43
3. Πανιώνιος 43
4. Ιωνικός Νίκαιας 40
5. Πανελευσινιακός 38
6. Κορωπί 37
7. Χολαργός 37
8. Φιλαθλητικός 37
9. Παπάγος 36
10. Κρόνος 34
11. Ένωση Ιλίου 33
12. Έσπερος ΑΟΠΑ 33
13. Εργοτέλης 32
14. Νίκη Αμαρουσίου 30
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 29
16. Προμηθέας Χαλανδρίου* 25
* Έχει ένα μηδενισμό και -1 βαθμό
** Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 3/4)
Φιλαθλητικός-Ηράκλειο
Παπάγος-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Κορωπί-Κρόνος
Προμηθέας Χαλανδρίου-Ιωνικός Νικαίας
Εργοτέλης-Νίκη Αμαρουσίου
Πανιώνιος-Έσπερος ΑΟΠΑ
Αμύντας-Χολαργός
Πανελευσινιακός-Ένωση Ιλίου

ΒΟΡΡΑΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος 75-68
Ευκαρπία-Αίολος Αστακού 64-90
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο 68-58
ΑΕΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 68-62
Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά 82-55
Πολύγυρος-Άργος Ορεστικό 65-64
Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι 55-71
Ρεπό: ΓΣ Λάρισας

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 64-90
Τα δεκάλεπτα
: 15-22, 31-43, 46-70, 64-90
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 6, Τσινόπουλος 8, Δώδος 4, Κουντουρατζόγλου 14 (1), Γκουτζομήτρος 4, Κολότσιος, Γκαβέζος 5 (1), Μανδάνης, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης, Σουτζόπουλος 17 (3), Κόκουρας 2
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Σαμαντάς, Παππάς 19 (2), Κακλαμάνος 15 (3), Κιτσούλης 21, Θανόπουλος 7 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 14, Λυμπάρης 7, Μακρής, Δουρούκης

ΑΕΛ-ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 68-62
Τα δεκάλεπτα
: 14-10, 32-24, 51-43, 68-62
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5, Αθανασόπουλος 4, Σαριμπαλίδης 5 (1), Τζήμας, Τσούτσος 3 (1), Κουτίνας 11 (1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου, Μαλτέσιος 11, Πολίτης 17 (5), Παπακώστας 10, Φιλιππόπουλος 2
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 18, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου, Γιαννουζάκος 5 (1), Μπέγας 13 (4), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 15

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 55-71
Τα δεκάλεπτα: 11-20, 21-42, 48-60, 55-71
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης 2, Πρωτούλης 10, Παναγιώτου 21 (1), Βάλλιος 2, Πανόπουλος, Σιδηροηλίας 4, Τάκης, Μαυροκεφαλίδης, Τριμεράκης 1, Μούκας 1, Κρομμύδας 14
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 7 (1), Αμπατζάς 15 (2), Τζουβάρας 3 (1), Δεληγιάννης, Γεωργάκης, Αρνίδης 12 (4), Φλιάτης Ι. 9 (1), Φλιάτης Γ. 5, Παπάς, Ρέμπελος, Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 16

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 75-68
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 40-40, 63-49, 75-68
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 9 (1), Δοξάκης 2, Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 19 (4),Τριανταφυλλίδης 14 (3), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης, Βρεττάς, Σιώμος 22, Βεργίνης 2
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 19 (3), Παρμακτσίδης, Γκογκίδης 17 (3), Φανούλης, Σουκάρας, Ασημάκης 15 (1), Ζησόπουλος 3, Οικονόμου 6, Τοπούζης 8

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αίολος Αστακού 44
2. ΑΕΛ 40
3. Ερμής Λαγκαδά 37
4. Καστοριά 37
5. ΓΣ Λάρισας 36
6. Αργος Ορεστικό 34
7. Στρατώνι 34
8. Αγρίνιο 34
9. Ανατόλια 33
10. Πολύγυρος 33
11. Πιερικός Αρχέλαος 32
12. Ευκαρπία 30
13. Ιωνικός Ιωνίας 28
14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 26
15. Τιτάνες Παλαμά 26

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 3/4)
Πιερικός Αρχέλαος-Ευκαρπία
Αίολος Αστακού-Ερμής Λαγκαδά
Αγρίνιο-ΑΕΛ
Τιτάνες Παλαμά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Αργος Ορεστικό-Ανατόλια
Στρατώνι-Πολύγυρος
ΓΣ Λάρισας-Ιωνικός Ιωνίας
Ρεπό: Καστοριά

Best of internet